Ako jesť a nepriberať?

0 27

Dá sa to vôbec? Ale dá! No samé od seba to nejde. Pre perfektnú figúru musíte častokrát veľa obetovať. Avšak na to, aby ste nepriberali, stačí zopár zásad, ktorých dodržiavanie zase nie je takým veľkým martíriom. Inšpirujte sa u nás. Jedzte tak, aby to prospievalo vášmu zdraviu a pohode.

Stop prejedaniu
Stop prejedaniu

Stop prejedaniu

Prejedanie sa je jednou z najčastejšie sa vyskytujúcich chýb pri stravovaní. A treba povedať, že patrí aj medzi najnebezpečnejšie. Ak je z prejedania vôbec nejaký úžitok, tak trvá len veľmi krátko. Po ňom nastupuje pocit plného žalúdku, malátnosť a často aj bolesť brucha. A to nie sú veci, na ktoré by sme po obede či večeri čakali v rade. Prejedaniu môžete zabrániť aj tým, že pri jedle nebudete čítať či sledovať televíziu alebo monitor počítača.

Častejšie a menej je viac

Ísť na chudnutie hladom nepatrí zrovna medzi odporúčané rady. Naopak, ide o extrém, po ktorom môže nastať nepríjemné vytriezvenie pri pohľade na váhu. Nezasýtený organizmus si totiž vo väčšej miere ukladá energetické zásoby, aby mal z čoho čerpať pri ďalšom hladovaní. A tie energetické zásoby sú vo forme čoho? Jasné, tuku. A toho sa predsa chcete zbaviť. Preto nejedzte až keď pociťuje hlad, ale priebežne počas celého dňa, aj keď v menšom množstve.

Skladba potravín

Pri chudnutí by ste sa rozhodne mali zamerať na konzumáciu veľkého množstva strukovín a zeleniny. Zabezpečia vám dôležité bielkoviny, minerály a vitamíny v ideálnych pomeroch. A najmä, je to príroda. Na zeleninu si pokojne zvyknite aj ako na hlavnú prílohu k rôznym druhom mias. Ak je niečo, čomu by ste sa mali vyhýbať, tak sú to rozhodne polotovary. A sladené nápoje, tie takisto do pitného režimu nepatria. Nepodceňujte ho, pretože len dobre zavodnený organizmus môže fungovať správne. Vypite ideálne 2,5 – 3 litre denne, pri zvýšenej aktivite aj viac. Ako zdroj tekutín sú skvelé polievky, čistá voda alebo čaj, v menšom množstve aj minerálne vody.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.