Naše telo dostáva dennodenne zabrať vplyvom rôznych chemikálií či konzervačných látok, ktoré prijímame väčšinou v strave a nápojoch. Je preto nevyhnutné prečisťovať ho, aby si udržalo svoju silu, zdravie a dobrú kondíciu.
Nie nadarmo sa hovorí, že naše telo je náš chrám a mali by sme sa mu aj primerane venovať. Veď s ním predsa žijeme celý život. Kto iný sa oň postará, ak nie my sami? Na to, aby sme zostali zdraví a ochránili ho od všetkých nečistôt a škodlivín, je potrebné denne prijímať dostatočné množstvo vody, ktoré ich dokáže vyplaviť von. Každý deň totiž dostáva náš organizmus poriadne zabrať. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko konzervantov a iných aditív sa nachádza v čokoládových tyčinkách, polotovaroch, trvanlivom pečive a rôznych sladených nápojoch alebo ovocných šťavách? Zrejme by ste ich len ťažko spočítali na oboch rukách. Nehovoriac o množstve chemikálií, ktoré na seba počas dňa dáme. Podľa niektorých odhadov si ženy len ráno na seba nanesú pri použití bežného mydla, zubnej pasty, krému, deodorantu, parfumu a make-upu viac ako 120 rôznych chemických látok. Tie sa vstrebávajú nielen do našej pokožky, ale často majú negatívny vplyv aj na vnútorné orgány. A jediný spôsob, ako sa ich zbaviť, je vyplaviť ich von.
Voda ako očista
Vďaka dostatku tekutín sa naše telo zbavuje všetkých škodlivín, ktoré vylučuje prostredníctvom potu a moču. „Človek dýchaním a vylučovaním stratí v priemere 2,5 litra tekutín. Časť vody, približne 1 liter, získava stravou, čo znamená, že by mal prijať ešte minimálne liter a maximálne 2 – 3 litre vody. Je to individuálne,“ vysvetľuje výživová poradkyňa Zuzana Macková. Zároveň je dôležité piť pravidelne. „Pri pitnom režime je dôležité, ako sa pijú tekutiny a či je dostatočne zastúpený prísun elektrolytov, ktoré sú súčasťou metabolických procesov,“ dodáva odborníčka. Ak celý deň zabúdame prijímať tekutiny a potom do seba nalejeme naraz liter vody, stratené tekutiny počas posledných hodín nenahradíme, telo ich totiž dopĺňa približne 24 hodín. Namiesto toho si však zaťažíme obličky, ktoré musia toto veľké množstvo prefiltrovať. A to predsa nechceme, no nie?
Odporúča sa piť najmä čistá voda, prípadne bylinkové čaje, na kávu, ktorá odvodňuje, či sladené nápoje a ovocné šťavy zabudnite. Tie sa do pitného režimu v žiadnom prípade nepočítajú. Najnovším hitom v oblasti zdravého životného štýlu je vodíková voda. Že ste o nej ešte nepočuli?
Účinky vodíkovej vody na organizmus
Vodíková voda obsahuje rozpustené plynné molekuly vodíka. Tento bezfarebný a ľahký plyn bez chuti a zápachu má veľmi vysokú hustotu energie a schopnosť dobre prechádzať rôznymi materiálmi. Molekulárny vodík rýchlo preniká tkanivami a bunkami a dostane sa aj cez biologické membrány vrátane bunkových a vnútrobunkových obalov. Po vypití sa v tele človeka ihneď rozkladá na atómy vodíka, ktoré prenikajú do buniek a neutralizujú voľné radikály. Následne vznikne obyčajná voda, ktorá sa z tela vylúči.
Ohľadom účinku vodíka na ľudský organizmus existuje množstvo štúdií a venujú sa mu poprední vedci v Kórei, Japonsku aj v USA, kde vznikol napríklad Inštitút molekulárneho vodíka. U nás sa ním zaoberá Slovenská akadémia vied.
Pýtate sa, ako si dokážete takúto vodu zaobstarať či sami vyrobiť? Už aj na Slovensku sa dá objednať FLASKA, ktorá vie „vykúzliť“ vodíkovú vodu v pohodlí domova bez nutnosti chodiť do obchodu a nosiť odtiaľ ťažké fľaše s vodou. FLASKA pritom žiadnym spôsobom nemení vlastnosti vody. Iba vyrobí vodíkovú vodu, ktorá má svoje pôvodné pH aj pôvodnú mineralizáciu. Navyše si toto praktické balenie možno so sebou vziať kdekoľvek. Jej princíp je jednoduchý. Nabijete FLASKU pomocou USB, nalejete do nej vodu, stlačíte tlačidlo a počas troch minút môžete sledovať proces generácie vodíka. Následne je voda pripravená na konzumáciu.
Tento „prírodný nápoj“ efektívne bojuje s nadbytočnou hmotnosťou, zlepšuje kvalitu pleti, podporuje cievny systém a imunitu, pomáha lepšie zvládať stres a regenerovať telo počas športových aktivít. Vodíková voda je jednoducho vynález, ktorý sa postará o vašu krásu zvonku aj zvnútra.