Napriek komplikovaným podmienkam na získanie hypotekárneho úveru, majú slovenské rodiny záujem o kúpu nehnuteľností. Podľa prieskumu nájdeme najdrahšie nehnuteľnosti práve v hlavnom meste, aj keď im v poslednom období začala výrazne konkurovať Nitra. Práve Nitra zaznamenala veľký nárast cien nehnuteľností a jedinou príčinou zvyšovania cien je príchod automobilky.
Ak ale uvažujete o stavbe rodinného domu, čo keby ste uprednostnili nový domov z kvalitného dreva, tzv. drevodom?
Materiál, ktorý vydrží niekoľko desaťročí
Väčšina ľudí vôbec nedôveruje drevostavbám, pričom práve drevostavby patria k stavbám, ktoré šetria životné prostredie a nezaťažujú ho tak ako murované stavby. Drevo je považované za kvalitný materiál, ktorý prežije viac generácií a rodinám takéto nehnuteľnosti poslúžia dlhé roky.
Navyše materiál, ktorý sa používa na stavbu nových drevodomov, zabezpečuje najvyššiu kvalitu, šetrí čas a výrazne znižuje náklady na stavbu nehnuteľnosti.
Jednoduchá výstavba
Ak sa rozhodnete pre stavbu takejto nehnuteľnosti, nájdite si firmu, ktorá vám vytvorí návrh nehnuteľnosti a váš nový domov vám postaví v hale tzv. suchým procesom. Dĺžka výstavby takéhoto drevodomu trvá približne 100-150 dní, čo je v porovnaní s murovanými domami pomerne krátka doba. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, váš nový domov sa stane obývateľný takmer okamžite. Ak by sa drevodomy stavali v mokrom procese, čiže priamo na mieste, kde bude stáť, nevyhli by ste sa fáze vysušenia stavby. Navyše pri murovaných stavbách by ste okolitým rodinným domom znepríjemnili život vysokou prašnosťou, hlukom a častejším výskytom nákladných vozidiel.
Regulácia vlhkosti, príjemné teploty a tlmenie zvuku
Pri drevených stavbách, čiže drevodomoch, môžete počítať aj s reguláciou vlhkosti, tlmením zvuku a v neposlednom rade aj s vytváraním príjemnej klímy v interiéri drevodomov. Je známe, že práve drevo pôsobí nielen ako tepelný, ale aj ako akustický izolant.
Vzhľadom na globálne otepľovanie, ktoré každý rok vnímame u nás viac a viac, sú drevodomy najprijateľnejším riešením. Drevo má totiž pozitívny vplyv na vnútornú klímu.