Čo vyžaduje úspešný vzťah na diaľku?

0 46

Vzťahy na diaľku dnes už nie sú žiadnou výnimočnosťou. Keď to medzi dvoma zaiskrí a prepukne ozajstná láska, rolu nehrá ani 100 či 10 000 kilometrov vzdialenosti. Alebo áno? Na čo by ste sa pri vzťahu na diaľku mali pripraviť?

Rozprávajte sa

Pravidelná komunikácia je veľmi dôležitá a nemali by ste ju obmedzovať ani vtedy, ak svojho partnera nevidíte a nemáte pri sebe. Rozprávajte sa o všetkom, o bežných radostiach aj starostiach, a využívajte k tomu rôzne prostriedky ako Skype, sms, mobil či emaily. Vážne veci riešte telefonicky, vyhnete sa tak nepríjemnostiam. Význam slov napísaných napríklad cez čet by druhá strana totiž nemusela pochopiť správne.

Vzťah na diaľku
Vzťah na diaľku

Ako keby ste boli spolu

Napriek fyzickému odlúčeniu sa snažte správať a „spolunažívať“ tak, ako by ste práve boli s partnerom bok po boku. Vás aj jeho určite poteší aj (ne)obyčajná sms správa na dobrú noc, no nie? Nezanedbávajte ani spoločné rozhodovanie napríklad o darčeku pre vašich či jeho rodičov alebo o spoločnej dovolenke.

Potrebná tolerancia

Pri vzťahoch na diaľku by sa mohlo zdať, že toleranciu netreba nijak zvlášť riešiť, no opak je pravdou. Vzťah na diaľku by nemal byť založený jednostranne, výhradne na rytme jednej či druhej strany. Do denného mikrocyklu sa preto nebojte zaradiť aj svoje hobby a priateľov. To isté však tolerujte aj druhej strane. Priveľká naviazanosť na partnerovi či partnerke vzťahu veľmi nepomáha, skôr naopak.

Fyzický kontakt

Virtuálny vzťah nie je a ani nemôže byť plnohodnotný. Plánujte si preto spoločné chvíle a stretávajte sa aspoň raz za 4 týždne. Inak môže dôjsť k pocitu odlúčenia, odcudzeniu a rozpadu vzťahu. Ak obaja cítite, že váš vzťah sa dostal do fázy, kedy by sa mal posunúť smerom k spoločnému bývaniu, nevyhýbajte sa tejto téme. Nečakajte na partnera kým s tým začne, buďte iniciatívna, no nie prehnane. Snažte sa porozumieť aj partnerovi a jeho pohnútkam.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.