Čo obsahuje zelená káva a ako na jej správnu prípravu

0 52

Čo je to vlastne zelená káva? Zelené kávové zrná sú kávové zrná, ktoré ešte neboli upražené. Jedná sa vlastne o surové kávové zrná, tie sú zelené, a od toho je aj odvodený názov zelená káva. Proces praženia znižuje množstvo obsiahnutej kyseliny chlorogénovej. Preto má zelená káva v porovnaní s tradičnou, praženou kávou, vyššie hladiny kyseliny chlorogénovej. Táto káva má zdravotné prínosy vďaka antioxidantom. Jej príprava je ako u tradičnej praženej kávy.

Najlepšie piť pred jedlom

Táto surová káva je plná minerálov, vitamínov a kyselín. Káva obsahuje kyselinu chlorogénovú (CGA) s pozitívnym vplyvom na organizmus. CGA znižuje absorpciu glukózy z čreva do krvi. Ak chudnete potom vám príde vhod, že znižuje chuť do jedla a  aktívne pomáha spaľovať kalórie. Toto ponúkajú aj rôzne tabletky a prípravky na chudnutie, ako popisuje aj článok nákupnej poradne na ich stránkach https://www.nakupnaporadna.sk/tabletky-na-chudnutie/. Pri jarnej očiste sa zbavte s týmto úžasným nápojom niektorých nežiaducich toxínov. Určite ju zaraďte aspoň do občasných ozdravných procedúr. Jemne horkastou chuťou a vôňou sa podobá viac na zelený čaj ako na kávu. Aby ste podporili jej výhody vypite šálku na lačný žalúdok, najlepšie polhodinu pred jedlom.

Kávové zrná je potrebné rozomlieť

Ako už vieme, zelená káva sa pripravuje zo zelených kávových zŕn na rozdiel od čiernej kávy, kedy sa zrná pražia s hnedou až čiernou farbou. Zrná zelenej kávy sú z rovnakej kávy, ako tie ktoré kúpime už spracované na klasickú praženú kávu, no tieto zrná nie sú prežené. Najlepšie je kávové zrná rozomlieť pred samotnou prípravou kávy, tak si zanechajú čo najviac svojich zdraviu prospešných látok, chuť a arómu. Kávové zrná sa podobne ako pražené kávové zrná musia rozomlieť na kávový prášok, z neho sa následne pripravuje nápoj, ktorý poznáme ako káva, v tomto prípade zelená káva.

Zvoľte správnu metódu

Zelená káva sa pripravuje podobne ako klasická káva. Nie jeden odborník by odporučil jednu až dve lyžičky kávového prášku zaliať 150 – 300 ml horúcej vody. Tu však jedno veľké pozor! Zalievaná káva viac zaťažuje srdce a žalúdok. Rozomleté kávové zrná by sa nikdy nemali lúhovať viac ako 4 minúty. Po týchto 4 minútach vždy radšej sceďte. Odborníci na prípravu kávy a baristi sa zhodujú, že pri domácej príprave kávy sú najlepšie automatické kávovary, čo potvrdzuje aj ich veľký test kávovarov na https://www.kavickuj.sk/test-kavovarov/. Kávové zrná sú pomleté priamo pred prípravou kávy, ktorá je pripravená so správnym tlakom a teplotou vody. Vďaka tomu si môžete vychutnať zdravie prospešnú kávu ako z kaviarne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.